Historie pacjentek

Dagmara

Cześć, nazywam się Dagmara i mieszkam w Ustce.

Moją historię zacznę od słów:
-Panie doktorze tak bardzo mnie boli.
-Pani Dagmaro nic więcej nie da się zrobić – Endometriozy nie da się wyleczyć.
To był moment ,w którym wiedziałam, że muszę znaleźć innego lekarza.
Ból towarzyszył mi przez większą część mojego życia. Już jako dziewczynka uskarżałam się na bóle brzucha- ale wszyscy lekarze stwierdzali, że taka moja natura.
Jako nastolatka musiałam sobie radzić z niezrozumieniem, że nie przychodzę do szkoły, bo akurat mam miesiączkę. Nauczyciele W-Fu ze zdziwieniem reagowali, że mogę być dwa razy w miesiącu niedysponowana , bo moje miesiączki były nieregularne i trwały czasami dłużej niż 7 dni.

Będąc kobietą – postrzegano mnie czasami jako hipochondryczkę. Lekarze nie rozpatrywali moich objawów kompleksowo. Ciągłe anemie tłumaczyli – że źle się odżywiam.

11 lat temu chcąc zostać mamą – pierwszy raz usłyszałam, że mam Endometriozę. Ale wtedy priorytetem było dla mnie aby zostać mamą więc moja choroba została zrzucona na drugi plan.
Teraz jestem już na innym etapie. 18.01.2020 dostałam szansę na lepsze życie. Operacja w Medicus Clinic, która miała mi poprawić komfort życia uratowała mi je. Jeszcze rok temu twierdziłam że jestem za „słabym ” przypadkiem żeby szukać pomocy u doktora Mikołaja Karmowskiego. Wciąż żyłam przekonaniem, na podstawie informacji od innych lekarzy – że nic poważnego się nie dzieje. Konsultacja u doktora Piotra Rubisza zmieniła wszystko – mój świat wywrócił się do góry nogami. Wciąż sobie zadaje pytanie dlaczego tak późno trafiłam do specjalistów? Ale ja przecież konsultowałam się u „specjalitów” więc gdzie popełniłam błąd?

Zespół dr n. med. Piotr Rubisz, dr n. med. Mikołaj Karmowski, dr hab. n. med. Marek Zawadzki – to świetni fachowcy ale też wspaniałe osoby. Motywacja jaką otrzymałam od nich zaowocowała stworzeniem EndoMamy. Wiedziałam, że nie zmarnuję szansy którą dostałam od EndoTeamu…

Nie zdawałam sobie sprawy, że mam takie pokłady energii. Endometrioza skutecznie mnie wytłumiła i osłabiła. Dopiero teraz widzę różnicę, jak powinnam prawidłowo funkcjonować. Teraz nadrabiam całe życie, poznaję je na nowo. Jest pięknie aby tak już zostało.
EndoMama – to projekt, który stworzyłam w celu uświadamiania o Endometriozie, by jak najwięcej kobiet było szybko diagnozowanych i skutecznie leczonych. Zależy mi na tym aby pokolenie naszych córek, było wolne od błędnych diagnoz, nieskutecznego leczenia i obojętności. Priorytetem są dla mnie Endonastolatki, ciągłe ulepszanie EndoMapy oraz realizowanie EndoMotywacji – cyklicznych spotkań Endokobiet w Ustce, w której mieszkam.
„Pamiętaj masz w sobie moc pokonywania trudności, które niesie za sobą życie. Jeśli w to uwierzysz wszystko stanie się mniej skomplikowane.”

Znalazłam w sobie moc pokonywania trudności.

Medicus Clinic

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
Tel. 71 323 63 00

[email protected]
www.medicusclinic.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Poniedziałek – piątek 8:00 – 20:00
Sobota 8:00 – 14:00