Historie pacjentek

Ewa

Po raz pierwszy o endometriozie usłyszałam w 2016 roku. Od tego czasu stoczyłam wielką walkę z ENDO…. Aktualnie jestem pod opieką SUPER teamu z Medicus Clinic, Mikołaja Karmowskiego oraz Piotra Rubisza. Moja operacja endometriozy IV stopnia odbyła się w kwietniu 2020. 

Wszystko zaczęło się od silnych bóli podczas miesiączki. Jako nastolatka nie rozstawałam się z Ketonalem, a jak leków zabrakło to trzeba było jechać do przychodni na zastrzyk przeciwbólowy. Każdy ginekolog twierdził, że „nic Pani nie jest, to minie jak Pani urodzi…”

Objawy nasilały się i niestety nikt nie umiał mi pomóc.

W 2016 r. zdiagnozowano u mnie PCO oraz wykryto guza na lewych przydatkach. W związku z tym zdecydowano o operacji.Po konsultacji z innym lekarzem usłyszałam:„ja tu widzę endometriozę, guz należy usunąć”….. Po wyjściu z gabinetu zaczęłam szukać informacji o tej chorobie….. Po operacji lekarz oznajmił, że czeka mnie długie leczenie i zapisał mi Visane na usunięcie/wysuszenie endometriozy. Leki brałam przez 6 miesięcy. Po tym czasie lekarze uznali że już wszystko ze mną  OK…. Teraz wiem, że tak nie było …..

2018 r.– niestety kolejna operacja. Po zabiegu lekarz powiedział, że moje jelita są poplątane, mam dużo zrostów i już nigdy nie chce zaglądać do mojego brzucha. Kilka miesięcy po operacji nadal odczuwałam silne bóle, zaparcia, biegunki, do tego doszły bóle przy żebrach, tak silne, że nie pozwalały spać w nocy. Widziałam, że mój lekarz nie ma już na mnie „pomysłu”, tym bardziej, że cały czas powtarzał „nie chce już nigdy zaglądać do pani brzucha”.

2019 r. – Poszukiwania specjalisty od endometriozy. I znalazłam cudownego doktora Mikołaja Karmowskiego z Medicus Clinic, który zdecydował się zajrzeć do mojego poplątanego brzucha. Wizyta u doktora Karmowskiego uświadomiła mi oraz mojej rodzinie, jak naprawdę jestem chora i że to może naprawdę boleć.

W listopadzie uczestniczyłam w dniu otwartym „Wspólnie pokonajmy endometriozę” w Medicus Clinic. Ciekawe wykłady ginekologów, chirurga, dietetyka, fizjoterapeuty uświadomiły, mi że endomerioza to nie tylko ginekologia ale bardzo ważne jest również co ENDOkobiety jedzą, jaką aktywność fizyczną uprawiają…..

2020 r. – operacja w czasie epidemii była sporym stresem, oprócz samej operacji stres spowodowany Covid-19….. Sam oddział szpitalny zamknięty dla odwiedzających. Operacja odbyła się zgodnie z wyznaczonym terminem, przed operacją ustaliliśmy zakres zabiegu, operacja trwała 8h, ale zakończyła się sukcesem.

Lekarze byli zadowoleni z przebiegu operacji, ja również czułam się bardzo dobrze, 5 dni później byłam już w domu.

Z całego serca polecam cały ENDOTeam. To dzięki nim teraz na nowo cieszę się życiem. Wszystkim ENDOKobietom  życzę wytrwałości w walce o swoje zdrowie oraz aby na swojej drodze spotkały takich świetnych specjalistów jak w Medicus Clinic.

Medicus Clinic

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
Tel. 71 323 63 00

[email protected]
www.medicusclinic.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Poniedziałek – piątek 8:00 – 20:00
Sobota 8:00 – 14:00