Specjaliści

Specjaliści w walce z Endometriozą

dr n. med. Mikołaj Karmowski
Specjalista ginekolog

dr n. med. Mikołaj Karmowski

Wieloletnie doświadczenie kliniczne zdobył w I Klinice Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz czołowych ośrodkach światowych i krajowych w tym I.R.C.A.D. we Francji i oddziale chirurgii ogólnej i rekonstrukcyjnej w Caracas w Wenezueli.

Zajmuje się głównie ginekologią operacyjną, w szczególności chirurgią małoinwazyjną. Jego pasją są laparoskopowe operacje ginekologiczne, ze szczególnym uwzględnieniem małoinwazyjnego leczenia endometriozy. Oprócz stosowania technik endoskopowych wykonuje operacje z dostępu pochwowego oraz  brzusznego.

Dr Mikołaj Karmowski jest cenionym ekspertem w leczeniu najbardziej  zaawansowanych i najtrudniejszych przypadków endometriozy głębokonaciekającej. Bardzo często uczestniczy jako wykładowca na ogólnopolskich i międzynarodowych kongresach ginekologicznych. Jest również organizatorem i prowadzącym licznych eksperckich kursów zaawansowanej laparoskopii w ginekologii dotyczących leczenia endometriozy. Autor i współautor 38 publikacji naukowych.

Wciąż walczy także o zwiększenie świadomości endometriozy wśród kobiet oraz w środowisku lekarskim – bierze udział w programach telewizyjnych, jest organizatorem licznych kursów z zakresu technik małoinwazyjnych w ginekologii operacyjnej.

Konsultuje również w języku angielskim i hiszpańskim.

Lekarze specjaliści

Pozostali specjaliści

Medicus Clinic

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
Tel. 71 323 63 00

[email protected]
www.medicusclinic.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Poniedziałek – piątek 8:00 – 20:00
Sobota 8:00 – 14:00