Specjaliści

Specjaliści w walce z Endometriozą

Dietetyk kliniczny Dorota Olanin
Dietetyk kliniczny

Dorota Olanin

Dietetyk kliniczny, technolog żywności i żywienia człowieka.

Absolwentka SGGW AR w Warszawie Wydziału Żywienia Człowieka i Konsumpcji na kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka oraz studiów podyplomowych „Poradnictwo żywieniowe i dietetyczne”.

Uprawnienia do wykonywania zawodu nabyła podczas nauki w Medycznym Studium gdzie otrzymała tytuł – dietetyka. Swoją wiedzę systematycznie aktualizuje na licznych szkoleniach i konferencjach specjalistycznych.

Ukończyła na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu studia podyplomowe „Żywienie a zdrowie”, a obecnie poszerza zakres swoich kompetencji na kierunku „Psychodietetyka”.

Dorota Olanin swoje doświadczenie zawodowe zdobywała, jako dietetyk kliniczny, natomiast bardzo dużą wiedzę przyniosła jej praca w szeroko pojętym przemyśle gastronomicznym. Przygotowywała i testowała potrawy dla restauracji i do żywienia zbiorowego. Pracowała z producentami żywności, szkoliła się u wielu kucharzy, jest trenerem kulinarnym.  Doświadczenia sprawiły, iż doskonale zna ciemną stronę tej branży – „magię” fast food-ów i wszechogarniającej nas żywności przetworzonej i tą wiedzą szczególnie chciałby się podzielić ze swoimi pacjentami.

Zalecenia dietetyczne opiera wyłącznie na szczegółowo przeprowadzonym wywiadzie, tak by były optymalnie dopasowane do oczekiwań i stanu zdrowia pacjenta.

Szczególnie interesuje się mikrobiotą jelitową i jej wpływem na funkcjonowanie ludzkiego organizmu oraz zaburzeniami odżywiania (anoreksja, bulimia, ortoreksja).

Specjalizuje się w leczeniu żywieniowym dzieci (alergie i nietolerancje pokarmowe, choroby metaboliczne, autyzm). U dorosłych pomoże w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia lub ustaleniu szczegółowej diety w czasie choroby, np. endometriozy.

Lekarze specjaliści

Pozostali specjaliści

Medicus Clinic

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
Tel. 71 323 63 00

[email protected]
www.medicusclinic.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Poniedziałek – piątek 8:00 – 20:00
Sobota 8:00 – 14:00